Novinky

Stejně jako v předchozích letech se můžete dva dny před Štědrým dnem zastavit u nás a nasát vánoční atmosféru. Kromě již tradičního prodeje kaprů (kapra je nutné objednat předem přes formulář na úvodní straně) připravujeme i další program.

I v letošním roce se bude konat již tradiční vánoční prodej pohořelických výběrových kaprů. Kapra je nutné objednat předem na úvodní stránce přes on-line formulář do 20.12.2023. Na přání je možné kapra zabít i vykuchat. Půlky kaprů nenabízíme (pokud se s někým domluvíte, můžeme Vám kapra na místě přepůlit). Vnitřnosti a hlavy navíc nejsme schopni...

Protože se nás někteří ptáte na vajíčka, kterých nemáme dostatek, pořídili jsme nové slepičky, abychom lépe pokryli poptávku.

Od léta můžete u nás na farmě pravidelně potkávat naše dva milé pomocníky. Jmenují se Šimon (student Veterinární univerzity v Brně) a Nikča (studentka veterinářské školy v Boskovicích). Oba mají zvířata moc rádi a můžete se jich na cokoliv zeptat, když je potkáte.

Mléko od krav plemene jersey je velmi lahodné. Oproti jiným kravským mlékům obsahuje vysoké procento bílkovin a tuku, proto se velmi hodí k výrobě sýrů. A abychom měli do budoucna tohoto mléka dostatek pro naše výrobky, pořídili jsme k nám na farmu novou jalovičku Julču a pomalu ji seznamujeme s ostatními.

Po té, co jsme zaměstnali snad půlku institucí v kraji, máme registraci k minimlékárně. Díky té můžeme vyrábět a prodávat vlastní mléčné produkty.....vyrábět začneme postupně. Nejdříve ještě musí odrodit zvířata, mléko pak nějakou dobu necháme pro mláďata a následně se do toho pustíme na plno.

Pomalu můžeme říkat, že je již tradicí dva dny před Štědrým dnem u nás na farmě prodávat kapry. K tomu si mohli návštěvníci dát i svařené víno, dětský punč nebo bramborové placky přímo z ohně. Kdo chtěl, ještě mohl přikoupit i ručně dělané svíčky ze včelího vosku. Pro děti bylo připraveno Putování za Ježíškem.

Rádi bychom pozvali stejně jako vloni všechny děti pro zpestření vánoční atmosféry na Putování za Ježíškem ve dnech 22. a 23. 12. 2022 od 10 do 17 hod. Začátek cesty je u Medouška (Wolkerova 680, Újezd u Brna). Cesta je krátká a zvládnou i ty nejmenší děti. Na závěr si budete moci dát bramborové placky, dětský punč a pro...

Po roce tu budou opět Vánoce a my budeme již tradičně prodávat od 22. do 23. 12. 2022 vánoční pohořelické kapry. Zájemci si je mohou objednat zde webu do 20. 12. 2022. Bez objednání bude jen velmi malé limitované množství. I když nechcete kapra, můžete přijít na svařák, dětský punč, bramborové placky nebo jen tak nasát vánoční atmosféru. Těšíme...

Z důvodu plánované výstavby na části současné pastviny a také nutnosti rozšíření pastviny, abychom naše zvířata nemuseli každý den dokrmovat trávou odjinud, se ohlížíme po novém pozemku.