Novinky

Mléko od krav plemene jersey je velmi lahodné. Oproti jiným kravským mlékům obsahuje vysoké procento bílkovin a tuku, proto se velmi hodí k výrobě sýrů. A abychom měli do budoucna tohoto mléka dostatek pro naše výrobky, pořídili jsme k nám na farmu novou jalovičku Julču a pomalu ji seznamujeme s ostatními.

Po té, co jsme zaměstnali snad půlku institucí v kraji, máme registraci k minimlékárně. Díky té můžeme vyrábět a prodávat vlastní mléčné produkty.....vyrábět začneme postupně. Nejdříve ještě musí odrodit zvířata, mléko pak nějakou dobu necháme pro mláďata a následně se do toho pustíme na plno.

Pomalu můžeme říkat, že již tradičně i letos jsme prodávali dva dny před Štědrým dnem u nás na farmě kapry. K tomu jste si mohli dát i svařené víno, dětský punč nebo bramborové placky přímo z ohně. Kdo chtěl, ještě mohl přikoupit i ručně dělané svíčky ze včelího vosku. Pro děti bylo připraveno Putování za Ježíškem.

Rádi bychom pozvali stejně jako vloni všechny děti pro zpestření vánoční atmosféry na Putování za Ježíškem ve dnech 22. a 23. 12. 2022 od 10 do 17 hod. Začátek cesty je u Medouška (Wolkerova 680, Újezd u Brna). Cesta je krátká a zvládnou i ty nejmenší děti. Na závěr si budete moci dát bramborové placky, dětský punč a pro...

Po roce tu budou opět Vánoce a my budeme již tradičně prodávat od 22. do 23. 12. 2022 vánoční pohořelické kapry. Zájemci si je mohou objednat zde webu do 20. 12. 2022. Bez objednání bude jen velmi malé limitované množství. I když nechcete kapra, můžete přijít na svařák, dětský punč, bramborové placky nebo jen tak nasát vánoční atmosféru. Těšíme...

Z důvodu plánované výstavby na části současné pastviny a také nutnosti rozšíření pastviny, abychom naše zvířata nemuseli každý den dokrmovat trávou odjinud, se ohlížíme po novém pozemku.

Srdečně Vás zveme na Piknik na pastvině, který se uskuteční v neděli 14. 8. 2022 od 15 do 20 hodin u nás na pastvině (Rychmanov za evangelickým kostelem viz plánek níže).

Rádi byste místní zeleninu bez chemie? Letos jsme osázeli doposud nevyužívané pole a přebytky zeleniny tak můžeme nabídnout i ostatním. Nepoužíváme žádná chemická hnojiva (ale hnůj od našich zvířat), ani chemické postřiky na zeleninu. Zeleninu nabízíme v samoobslužných bedýnkách u našeho domu (Újezd u Brna, Wolkerova 680). Sami si můžete vybrat a...

Víte, jaký med kupujete? K zákazníkům se většinou dostane filtrovaný a mnohdy i tepelně upravený med. Filtrováním včelař zbavuje med drobných částic z pláství, pylu a dalších prospěšných látek, aby med byl krásně "čistý" a nevypadal "nevzhledně". Zbavením těchto částic se ale připravujeme o řadu látek, které jsou zdraví velmi prospěšné.

Nastala sezóna vytáčení medu. Rádi bychom přispěli k ochraně životního prostředí, proto nabízíme přednostně tzv. bezobalový prodej medu, prodej medu do vlastních sklenic. Takto budeme med nabízet příležitostně u různých akcí pořádaných naší farmou a včelařstvím. O akcích budeme informovat na sociálních sítích farmy a včelařství.