Novinky

Přijďte s dětmi zahájit prázdniny a pomazlit se se zvířátky. Odvážní mohou i stanovat. Z důvodů epidemiologických opatření nezajišťujeme občerstvení, ale piknik deky a piknik koše jsou vítány.

Matky a oddělky rozchováváme na stanovišti spolu s dostatečným množstvím trubců z nejsilnějších včelstev, kteří zajistí oplodnění nových panušek. Míra oplodnění ovlivní nejen kladení matek, ale také následnou vitalitu celého včelího společenství.

Vysazujeme pole malin a ostružin na čerstvé mléčné nápoje s ovocem na příští rok. Ještě přibude i rybíz a jahody. Na mulčování a hnojení nepotřebujeme umělá hnojiva, protože máme dostatek z vlastní farmy:-)

Telátko Dorotku jsme po narození neodstavili od mámy, jak je to zvykem v konvenčním chovu, ale společně se o mléko dělíme. Mléka není mnoho, ale na zkouško nových sýrů nám to stačí. Představujeme vám tedy naše první korbáčky a jadel. Za nás velká spokojenost.

V letošním roce se u nás narodilo naše první telátko Dorotka. Porodily dvě ovečky, první koza a ještě spoustu kůzlátek čekáme. Ze všech nových zvířecích miminek máme velkou radost.

Prodej kaprů

18.12.2020

22. a 23. prosince 2020 budeme prodávat kapry, med a svíčky ze včelího vosku. Kdo má zájem o rezervaci kapra, může psát do zpráva na Fb profilu. Vítány jsou i děti:-)